Adana Xerox Yazıcı Servisi

Anında Servis: (0322) 457 66 57

Xerox yazıcılar, veya laser yazıcı olarak bilinen özellikle hızları ve kopyalama maliyetleri açısından çok avantajlı durumda bulunan Xerox printerler siyah beyaz baskı açısından çok iyi seçim olabilir. Üstelik baskı maliyetleri de, diğer yazıcı türlerine oranla son derece düşüktür. Kullanacağınız tek bir toner kartuşu (toz mürekkebi barındıran ünite) ile binlerce sayfa çıktı almak mümkündür.

Xerox yaıcı vuruşsuz bir yöntem kullanırlar. Xerox yazıcılarda kullanılan baskı yöntemi fotokopi makinesindekine benzer Xerox yazıcılar satır satır yazmak yerine sayfa sayfa yazarlar. Sıklıkla Xerox yazıcı üreticileri Fotokopi makinesi üreticilerinin mekanizmalarını kullanırlar. Örneğin Hewlett Packard Xerox Yazıcının dakikada basabildiği sayfa sayısı (hız), Bir sayfa düzenleme dili ile (PostScript ya da PCL) uyumlu çalışıp çalışmadığı, Baskı yapabileceği kağıt türleri, Kağıt üzerinde maksimum baskı alanı, Basabileceği font sayısı, Yazıcının belleğinin büyüklüğü Network ortamında paylaşıma açık olup olmadığı, toner ömrü, fiyatı. Xerox yazıcıların hızı ppm (page per minute: dakikadaki sayfa sayısı) ile ölçülür.

Bir yazıcının hızında iki farklı ölçüt söz konusudur. Bunlardan birinci sayfanın görüntüsünün bellekten hazırlanıp basılması, ikincisi ise aynı sayfanın birkaç dakika içinde arka arkaya kaç kez basılabileceği. Basılacak sayfanın bir görünümü, basımdan önce yazıcının belleğinde oluşturulduğu için bir Xerox yazıcının en azından 4 MB belleğe ihtiyacı vardır. (300 dpi’lik bir sayfa bile 1.5 MB bellek gerektirmektedir)Xerox Fotokopi makinelerinin baskı mekanizmalarını kullanarak yapılır.

Xerox yazıcıların pek çok farklı modeli olsa da, baskı çözünülürlüğü dikey ve yatay olarak 600 - 1200 dpi arasındadır. Ancak dilerseniz, daha kaliteli baskılar sunabilen özel modelleri de tercih edebilirsiniz. Ancak artan her özellik kopyalama maliyetini arttırdığından ihtiyaç dışındaki özelliklerin tercih edilmemesi faydalıdır.

Sizlere Uzman Büro Makinaları olarak adana Xerox yazıcı servisi konusunda kesintisiz deste sunmaktayız.

  • Firmamız Xerox yazıcılarının tüm modellerinde teknik destek vermektedir
  • Servis ve bakım onarım işlemlerimiz garantilidir
  • Xerox yazıcılarınızı yerinde alıp, teknik servisimizde onarıp geri size getirip bilgisayarınıza kurup kullanıma hazır hale getiriyoruz.
  • Xerox yazıcı servisi onarım ve bakım sonrası garanti süresince destek veriyoruz

Adana Yazıcı Servisi  Veri Kurtarma | Adana Hp Servisi | Adana Epson Servisi | Adana Zerox Servisi | Adana Brother Servisi | Adana Canon Servisi | Hp Servisi

Adana Toner Dolumu  Adana Hp Toner Dolumu  Adana Epson Toner Dolumu  Adana Oki Toner Dolumu  Adana Canon Toner Dolumu  Adana Xerox Toner Dolumu  Adana Samsung Toner Dolumu  Adana Brother Toner Dolumu

No ratings yet.

Sizde Değerlendirin